Faydalı Bilgiler

1- Aracımın Paspas Rengi Nasıl Olmalıdır?

Paspas renk tercihinizi, aracınızın alt taban halısı ile eşdeğer bir renk ile seçmenizi  öneririz. 
Koltuk rengine göre paspas renk seçimi yapmak yanlış bir yaklaşımdır. 
Ör: Döşeme Rengi: Antrasit-Siyah >> Paspas Rengi: Antrasit-Siyah 
      Döşeme Rengi: Bej >> Paspas Rengi: Bej

Not: Bej Renk, Beyaz Renk ve Kum Beji renk döşeme rengine sahip araçların içine; Bej Renk vb. paspasların renginin hızlı kirlenmesi ve kirli görüntüye sebebiyet verebilecek olmasından, Paspas renk seçiminizi daha koyu renklerden yana kullanabilirsiniz.
Renk seçimlerinizi alttaki örnek görsellerimizden referans alabilirsiniz.


                       Faydali Bilgi1 by nickvince2- Halı Paspaslar arasında ki farklar ne anlama geliyor?

Halılar arasındaki kalite farkları tamamiyle dokuma kalitesi değil aynı zamanda m2 deki elyaf sıklığı ve hav kalınlığı olarak değişebilmektedir. 
Bu sebeple halı seçeneklerimizin arasında hem bütçenize en uygun olanı yada kalite isteğinize ve hav kalınlığı daha yüksek halılar ile daha yumuşak yüzeye basmak isteyebilirsiniz. 4 Farklı Halı kalınlık Seçeneği ile aracınız ve kendiniz için en iyi olanı sizler belirleyebilirsiniz. 3- Aracımda sabitleme ve güvenlik klipsleri bulunmuyor, paspaslarımı sabitlemek ve sabitleme klipsi takmak istiyorum?

Paspasınızın kayma, katlanma ve yıpranmasını engellemek amacıyla;
Paspaslarınız için Dişi Klips ve Dişi Klipsleri tutturmak için döşeme üzerine Erkek Klipslerden satın alabilirsiniz.

A- Öncelikle Dişi klipslerinizi paspasınız üzerine, (Önerilen Paspas Alt sağ ve Alt sol köşeleri) noktalarını belirleyip, maket bıçağı ve makas yardımıyla delerek paspasınıza monte edebilirsiniz. (Alt Parça iç dairesi kadar)
Dişi klipsler 2 Parçadan oluşmaktadır. 1. ÜST Parça ve 2. ALT Parça.
Delinen paspasa 1. Üst ve 2. Alt parçayı paspas ortada kalacak şekilde altlı ve üstlü birbirine lego gibi sabitleyebilirsiniz.

B- Erkek klipsleri öncelikle paspasınıza monte ettiğiniz Dişi Klipslerin altına takınız; sonrasında paspasınızı araca yerleştirip erkek klipslerin denk geldiği noktalara tornavida ucuyla döşemenizi çok küçük bir vida yolu açınız.
Son olarak Erkek klipsleri dişilerden ayırarak döşeme üzerine elinizle veya tornavida yardımıyla vida gibi çevirerek monte ediniz.

Sabitleme güvenlik klipsi bulunmayan araçlar ve paspaslar için, Paspasların altına bizler her zaman CIRT Destek Bantı dikmekteyiz.
Ancak; araç donanımına göre araç alt taban döşemeleri Keçe ve Halı olarak değişebilmektedir. CIRT Destek Bantları Keçe alt döşemelere sahip araçların döşemelerine güçlü bir şekilde döşemeye tutunur fakat alt zemini Halı olan araçlarda CIRT Destek Bantlar Halı döşemelere tutunma göstermez.

Cırt Bantların toz toplamasından kaynaklı olarak Cırt Bantların döşeme yüzeyini tutma mukavemeti zamanla işlevini yitirebilmektedir. Bu sebeple aracınıza sabitleme klipsi yaptırmak; paspasınızın ayak altında kaymaması, katlanmaması ve yıpranma ömrünü uzatmak açısından uzun soluklu mantıklı bir çözümdür.